dojazd z lotniska

Wstęp

Lotnisko w Manchesterze jest jednym z najbardziej zatłoczonych portów lotniczych w Wielkiej Brytanii – każdego roku obsługuje blisko 30 milionów pasażerów. Oznacza to, że dobrze pojawić się odpowiednio wcześniej przed planowaną godziną lotu.

Port oddalony jest o około 14 kilometrów od centrum miasta.

Na lotnisku działa darmowa sieć wi-fi, chociaż możemy korzystać z niej jedynie przez godzinę w ciągu doby. Port lotniczy jest nowoczesny i na miejscu działa wiele sklepów i knajp.

 

Informacje podstawowe

  • Nazwa: Lotnisko Manchester
  • Nazwa w języku angielskim: Manchester Airport
  • Kod IATA – MAN
  • Ilość terminali: 3
  • Adres: Manchester M90 1QX, Wielka Brytania

Z Polski na lotnisko w Manchesterze dolecimy linią Ryanair z: Gdańska, Modlina (Warszawa) , Krakowa, Rzeszowa oraz Wrocławia.

 

Jak dojechać z lotniska w Manchesterze do centrum miasta?

Lotnisko w Manchesterze połączone jest z centrum miasta linią tramwajową Metrolink. Stacja oraz dworzec kolejowy znajdują się na samym lotnisku. Tramwaje kursują mniej więcej co 12-15 minut.

Listę wszystkich przystanków znajdziemy pod tym adresem. Nas interesuje linia niebieska numer 6.

Bilet jednorazowy kosztuje 3£. Bilety dostępne są w automatach na peronie. W automacie zapłacimy gotówką lub kartą. Nie można kupić biletu w samym tramwaju.

Możemy zakupić też bilety dzienne. Jeśli podróżujemy poza godzinami szczytu (od poniedziałku do piątku od 9:30, w weekendy oraz święta) – to odpowiedni bilet dla nas kosztuje 5,40£. W innym wypadku zapłacimy 7,60£.

 

Jak dojechać z lotniska w Manchesterze na stadion Old Trafford?

Aby dojechać na stadion Manchesteru United wystarczy skorzystać ze wspomnianego wyżej tramwaju i wysiąść na stacji Trafford Bar. Czas przejazdu z lotniska to 25 minut. Ze stacji na stadion dojdziemy w około 15 minut po drodze mijając historyczny obiekt Czerwonych Diabłów.

 

Jak dojechać z lotniska w Manchesterze do innych miast?

Na lotnisku w Manchesterze funkcjonuje dworzec kolejowy z którego dojedziemy do innych miast północnej Anglii – w tym do Birmingham, Liverpoolu, Leeds czy Sheffield. Szukając połączeń musimy jako miejsce początkowe wybrać Manchester Airport.

Źródło: podrozepoeuropie.pl

Łap nas w social mediach!