Manchester United będzie płacił swoim lojalnym tymczasowym pracownikom, zatrudnianym do prac przy organizacji meczów, a także do innych zadań, jeżeli spotkania Premier League ostatecznie zostaną odwołane bądź będą rozgrywane przy pustych trybunach do końca sezonu.

Przypomnijmy, że władze Premier League poinformowały w czwartek, że obecny sezon nie zostanie wznowiony co najmniej do 30 kwietnia bieżącego roku. To czy jednak od maja zostaną wznowione rozgrywki zależy od sytuacji epidemiologicznej na świecie związanej z szerzeniem się koronawirusa COVID-19. Niewkluczone jest, że sezon 2019/2020, mimo wielkich chęci wielu stron, nie zostanie dokończony.

Jak jednak przekazał Manchester United za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej, niezależnie od tego jaka będzie ostateczna decyzja ws. dokończenia sezonu 2019/2020, klub opłaci swoich pracowników, którzy pracowali przy organizacji meczów oraz innych zadaniach przez ostatnie trzy miesiące. “Czerwonym Diabłom” zostały jeszcze do rozegrania cztery mecze ligowe na Old Trafford.

– Polegamy na naszych niesamowitych pracownikach, którzy dostarczają naszym fanom na Old Trafford niesamowitą obsługę i doświadczenie. Rozumiemy to, że mamy do czynienia z bezprecedensowymi okolicznościami, dlatego też chcemy zapewnić im bezpieczeństwo finansowe, niezależnie od tego co stanie się z naszymi pozostałymi meczami z tego sezonu – mówił Ed Woodward.

Jak podają angielskie media ten gest dobrej woli ma dotyczyć ponad 3 000 pracowników i będzie kosztował klub ponad milion funtów.

Źródło: ManUtd.pl