Luke Shaw podczas swojego pobytu w Manchesterze United niejednokrotnie był kwestionowany. W czwartek rozegrał jednak znakomite spotkanie z Derby County, co nie uszło uwadze Rio Ferdinanda. Legendarny obrońca uważa, że ludzie krytykujący Shawa za jego postawę, nie mieli racji.

Rio Ferdinand wyróżnił Luke’a Shawa, po tym, jak ten odegrał główną rolę w zwycięstwie Manchesteru United nad Derby County w 5. rundzie FA Cup. “Czerwone Diabły” wygrały 3:0, a lewy obrońca zdobył jedną z bramek.

Odkąd Anglik trafił na Old Trafford z Southampton w 2014 roku, przeżywał sporo trudnych momentów. Wynikały one z kontuzji bądź słabej formy. Najgorszym okresem dla Shawa była kadencja Jose Mourinho, gdy w pewnym momencie wydawało się, że obrońca jest jedną nogą poza klubem. Po objęciu sterów przez Ole Gunnara Solskjaera, 24-latek dokonał jednak skoku jakościowego.

Rio Ferdinand po spotkaniu z Derby powiedział, że Shaw udowodnił ludziom “zasłużenie” go krytykującym, że nie mają racji.

– Shaw został poddany nadzorowi i dużej ilości krytyki. Mourinho był tego dużą częścią, a sporą rolę odegrały także kontuzje. Ludzie wątpliwi w jego mentalność i zastanawiali się, czy jest wystarczająco silny, aby wrócić po okresie złej formy. Teraz zaczął udowadniać, że ludzie się mylą.

– Luke grał jako część trzyosobowego bloku obronnego i odniosłem wrażenie, że był fantastyczny. Dobrze bronił i włączał się do ataku. Myślę, że podniósł poziom swojej gry. Część krytyki czasem była zasłużona, ale w tej chwili jest w fantastycznej formie.

Legendarny obrońca Man Utd wyjawił także, co Ole Gunnar Solskjaer powiedział mu nt. Luke’a Shawa podczas jednego z treningów przy okazji początków czasu pracy Norwega na Old Trafford w charakterze menedżera.

– Poszedłem na trening bardzo szybko po tym, jak Ole dostał pracę. Jedno z pierwszych pytań, jakie mu zadałem, dotyczyło tego, jak wydobyć z Shawa to, co najlepsze. Ole był bardzo pewny i od razu odpowiedział: “ja to z niego wydobędę, on już mi coś pokazał”. Przez pewien czas faktycznie udowodnił, że ma pomysł na to, by Luke pokazywał swoją najlepszą wersję.

W tym sezonie Luke Shaw pojawił się na boisku w 24 spotkaniach. Zdobył jedną bramkę (właśnie w czwartkowym spotkaniu z Derby) oraz zanotował dwie asysty.