“The Mirror” przybliża sylwetkę Hannibala Mejbriego – młodego piłkarza Manchesteru United. 16-latek jest jednym z najbardziej utalentowanych młodych piłkarzy w grze Football Manager 2020, a coraz dokładniejsze bazy danych każą uważnie przyglądać się młodemu Francuzowi.

W Football Managerze chodzi o młode talenty. Przez lata ten najbardziej wciągający symulator piłkarski zapoznał nas z najbardziej obiecującymi piłkarzami młodego pokolenia, którzy potem faktycznie okazywali się niesamowitymi talentami w świecie rzeczywistym. Francuz w najnowszej odsłonie gry ma największy potencjał ze wszystkich zawodników w bazie danych.

Oczywiście gra ta zasłynęła też z przewidywań wielkiej kariery dla takich piłkarzy jak Cherno Samba, jednak w ostatnich latach baza danych została znacznie ulepszona. Oznacza to, że młodzi piłkarze, którzy w grze mają niesamowity potencjał, niemal na pewno pokazują go także za zamkniętymi drzwiami w swojej klubowej akademii.

Hannibal Mejbri urodził się w styczniu 2003 roku we francuskiej miejscowości Ivry-sur-Seine. Jest pochodzenia tunezyjskiego. Kariera 16-latka zaczęła się w Monaco, gdzie przechodził przez kolejne szczeble futbolu młodzieżowego jako ofensywny pomocnik. W sierpniu 2019 przeniósł się do Manchesteru United za kwotę 4,2 milionów funtów, która wzrosła już do 8,4 milionów funtów.

Do tej pory pomocnik osiem razy zagrał w reprezentacji Francji do lat 16. W Manchesterze United występował już zarówno w Under-18 Premier League, jak i Premier League 2. Zebrał dotąd 10 występów, zdobył jednego gola i pięciokrotnie asystował przy trafieniach kolegów. Mejbri zagrał także w wygranej Man Utd U-18 z Lincoln w FA Youth Cup i był prawdopodobnie najlepszym piłkarzem na boisku.

16-latek często jest porównywany do Paula Pogby. W samych superlatywach wypowiadał się o nim szef Akademii – Nick Cox.

– Jego występy były bardzo dobre. Pierwszym celem każdego zawodnika, który przyjeżdża z innego kraju, jest osiedlenie się, zaaklimatyzowanie i zbudowanie relacji. Chodzi o poznanie otoczenia, w którym będziesz mieszkał i dowiedzenie się czegoś o najbliższym środowisku.

– Jedyne oczekiwanie, jakie mamy względem niego na tak wczesnym etapie, to żeby po prostu się tu zadomowił. Robi to dobrze. Potem będziemy chcieli go nakłonić do zbliżenia się do pierwszej drużyny tak mocno, jak tylko się da.

Football Manager 2020 ocenia Hannibala Mejbriego tak wysoko jak Phila Fodena z Manchesteru City i wyżej niż kolegę z drużyny – Angela Gomesa. Dla nastolatka kariera dopiero się rozpoczyna, ale z pewnością jest jednym z tych, kogo warto obserwować.

Źródło: ManUtd.pl